úterý 20. března 2018

Projekt spolku PETA: Nekupuj, adoptuj!

Kolik z Vás má doma nějaké domácí zvířátko? Kolik z Vás má doma třeba kočku nebo psa? A kolik z Vás si právě tu kočku nebo psa adoptovala z útulku? Přemýšleli jste někdy nad tím, že je možná lepší místo kupovaní nějakého přešlechtěného plemena, zajít se podívat do útulku a tam nějakému hafanovi udělat obrovskou radost a zpříjemnit mu několik dalších let jeho života? 


Většina lidí se řídí trendem, že co je značkové, to je lepší a tohle pravidlo se bohužel uplatňuje i na nákup domácích mazlíčků. Lidé chtějí mít nějakou vznešenou rasu, psa s papírama, aby se mohli chlubit ostatním, co že to mají doma za plemeno.
Takovým chováním, ale podporujeme množírny, kterým vůbec nejde o blaho zvířete, ale především o zisk. Takže pak se stane, že na jednom místě žije třeba několik desítek, někdy i stovek zvířat, kteří mají naprosto katastrofální podmínky pro život. Navíc zvířata z těchto množíren jsou většinou velmi nemocná, nedožívají se vysokého věku a většinu života protrpí právě kvůli zdravotním problémům. Je to pro to, že majitelé množíren se o „chovné“ psy špatně starají, různě je kříží a pak jejich potomci mají velké problémy. Samozřejmě, že se najde pár opravdu dobrých chovných stanic, kde se o psy starají příkladně, ale přiznejme si to, je to opět jen byznys. 

Pokud by tedy lidé více navštěvovali útulky a místo koupě si zvíře adoptovali, množírny by pak přišly o potencionální zisky a možná by i pochopily, že tudy cesta nevede a velké množství zvířat by bylo ušetřeno trápení. Navíc takový pes z útulku Vám bude neskutečně vděčny a stane se Vašim nejlepším přítelem a ochranářem po celý zbytek života, vždy si bude pamatovat, že právě Vy jste mu dali tu druhou šanci a co víc, dali jste mu domov. 

Já sama mám z útulku fenku křížence a můžu říct, že to byla jedna z nejlepších věcí, co jsem mohla udělat. Každý den mi dává najevo, jak moc je vděčná a váží si svého pelíšku a domova. A že je to kříženec? Tím lépe! O to víc je svá a originální a navíc šíleně mazaná. Zkuste se občas třeba zajít jen podívat do místního útulku, vzít nějakého pesana na procházku nebo nějak pomoct, uvidíte, že si Vás tam ti chlupáčí získají a Vy budete mít dobrý pocit z toho, že pomáháte. 

Nebylo by fajn i tady na hradě mít možnost adoptovat si zvíře z útulku? Občas se stane, že se nám tam nashromáždí větší množství opuštěných zvířátek a bylo by hezké, kdyby tady byla možnost adoptovat si je. Ale to už je téma zase do jiného článku…prozatím se s Vámi rozloučím a jak jinak než heslem Nekupuj, adoptuj!

Tímto článkem vyzívám všechny kteří jsou stejného nebo podobného názoru, aby si do čarostavu na podporu zvířat napsali toto heslo, a řídili se jím. Nekupuj, Adoptuj!

Pro spolek PETA Tessa Di Maristella

čtvrtek 8. března 2018

Velká Petasoutěž- 1. kolo

Dobrý den členové i nečlenové našeho spolku Peta. Již dlouho Peta nevydala žádnou soutěž, a tak jsem si řekla proč to nenapravit že? a tak jsme Vám nachystali Velkou Petasoutěž, pro všechny studenty naší školy, ať už mazlíčka vlastní nebo ne.
Tato soutěž bude o ničem jiném než o mazlíčcích. Tyto malé tvorečky můžeme na hradě potkat kdekoli. Jsou všemioblíbení, a neznám nikoho kdo by je neměl rád- a když ne krysu, proč ne třeba žábu či šneka?
Ale jak už jsem říkala, vrhneme se na tu naši soutěž. Velká Petasoutěž bude mít pět kol, ve kterých budete mít různé úkoly.
Každé kolo má své vlastní téma, které Vám už samo o sobě napoví o co vlastně půjde. Úkoly budou v každém kole dva- je na Vás zda splníte jeden nebo oba, každopádně to bude mít co dělat s počtem Vašich nasbíraných tlapek(bodů).
Ano, v naší Petasoutěži se nebudou sbírat body, ale tlapičky.

Zobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázekZobrazit zdrojový obrázek


Vítěz který nasbírá nejvíce tlapiček od nás dostane slušnou odměnu do svého šatníku ze salónu Nit, nebo nějakého toho mazlíčka. A abychom to již dále nezdržovali, můžeme jít na to!!

1, kolo
téma: módní zvíře
-Vaším úkolem dnes bude obléknout se na téma zvíře. Jak si s tímto úkolem poradíte je zcela na Vás. Můžete se s tím poprat a zkombinovat všechno možné. Můžete zajít do kabinky, a obléknout se i tam, jediné co se zde vyžaduje je printscreen, na kterém bude zachycen Váš model a hradní hodiny.

- napište drabble o tom co si představíte pod pojmem "módní zvíře"Tak a to by bylo k prvnímu kolu všechno. Vaše splněné úkoly mi zasílejte do sovince (Hetty Londsová) do 22.3.

Klubové půjčky na mazlíčky

Jelikož je málo kupců zvířat, a někdo má stálé nutkání množit a množit naše krysy, žáby, šneky a kdovíco další, často končí většina mladých a roztomilých mláďat v útulku.
A Proto zavádíme novou část programu našeho spolku-půjčky na mazlíčky.
Často si klademe otázku PROČ je v útulku tolik mazlíčků.. Důvody jsou dva.
Buď již majitel nějakého vlastní, nebo nemá dostatek peněz. A proto jsme se rozhodli Vám peníze na mazlíčka půjčit.

Jak to bude probíhat?
-Jednoduše, stačí napsat do mého sovince(Hetty Londsová) nebo do sovince Hannabell Cavanaugh. Vy nám krátce popíšete jaké zvířátko a od koho(nebo z útulku) si chcete koupit, a kolik případně stojí. My Vám obratem danou částku pošleme. Peníze ale můžete utratit POUZE za mazlíčka.

Co za to?
- za půjčku bychom od Vás rádi očekávali splátku-minimálně do měsíce. Dopisem se zaručujete že budete dodržovat pravidla. K půjčce se také připočítává 10% dané častky (příklad, půjčíte si na mazlíčka 100srpců. Vrátíte Nám ale 110srpců tedy 10%) pokud bude částka menší než 10 srpců, účtujeme si poplatek 1 srpec.

Pokud by Vás cokoliv zajímalo a chtěli se zeptat, napište mi do sovince.Hetty Londsová a spolek Peta

středa 7. března 2018

O spolku

Organizaci PETA založila v březnu 1980 Ingrid Newkirk spolu s Alexem Pachecem, významným aktivistou bojujícím za práva zvířat. 
První větší pozornosti se jim dostalo v roce 1981, kdy v Americe probíhal velmi sledovaný soudní případ známý jako "Silver Spring monkeys". Jednalo se o spor, kdy PETA kvůli laboratorním experimentům a nevhodnému zacházení se 17 makaky zažalovala Institut behaviorálního výzkumu v Marylandu (Institute of Behavioral Research, Silver Spring, Maryland). Soudní spor trval deset let a během něj byla provedena jediná razie na zvířecí laboratoř v historii USA. Soud sice žalobu zamítl, nicméně případ vyvolal ve společnosti velké pozdvižení a vzbudil velký zájem médií. Po deseti letech boje za osvobození těchto makaků byl upraven zákon na ochranu zvířat (Animal Welfare Act) a organizace se díky tomuto případu stala mezinárodně známou. Už v roce 1991 měla 350 000 členů a roční rozpočet 7 milionů dolarů. Nyní má organizace tři miliony členů a podporovatelů a za rok 2015 obdržela dary ve výši 43 milionů dolarů.
Na Bradavické škole PETA založena v květnu 2017 za účelem vzdělávání studentů této školy. Spolek pořádá studentům přednášky a diskuze na různé téma. Dává si za cíl uvědomovat všechny obyvatele hradu o špatných podmínkách zvířat, které jsou ve 21. století naprosto amorální.

Vítejte na našem novém webu!

Dobrý den, vítáme Vás na zbrusu nových stránkách spolku PETA vedeným pod školou čar a kouzel www.hogwarts.cz
Doufám že se Vám naše stránky budou zamlouvat, a že se budete bavit.
Navíc se zde budou již brzy rozjíždět soutěže, hry a plno dalších aktivit, tak si je nenechte ujít!


Za spolek PETA Hetty Londsová